Новости Экономика кризисэкономика

Україні рекомендують відмовитися від антикризових заходів

base article image

Вливання в економіки України, Росії, країн Азії і Східної Європи лише посилюють інфляцію і «кризові страждання».

Таку думку висловив колишній головний редактор The Economist Біл Еммот.

На його думку, Україна та вищезгадані країни і до кризи потерпали від високих темпів інфляції, а антикризові програми стимулювання економіки лише підсилили ці «страждання».

Він зауважив, що ці країни вже влили у свої економіки значні суми, що загрожує збільшенням темпів інфляції, а в деяких країнах, таких як Китай, - і перегрівом національних економік.

Та все ж і країни Східної Європи, і навіть найбільші азійські «монстри» поки не збираються припиняти підтримку економіки. Обпікшись на молоці, тепер дмухають на воду і продовжують вливання. Чиновники Південної Кореї, яка вже зіткнулася із загрозою перегріву свого ринку нерухомості, говорять, що поки ВВП цієї країни зростає за рахунок вливання в економіку державних грошей.

Але ще більше азійські країни не хочуть припинення держпідтримки економіки західними країнами. За результатами саміту глав фінансових відомств G20, їхні представники від Бразилії, Росії, Індії і Китаю навіть підписали спеціальне ком'юніке. «Дуже рано говорити про кінець кризи, - йдеться в ньому. - Майбутнє глобальної економіки все ще невизначене, економічній і фінансовій стабільності ще загрожують істотні ризики. Стійке відновлення вимагає міцнішої основи».

Делі, Пекін та інші побоюються, що в результаті передчасного припинення стимулювання економіки розвинені ринки накриє новою хвилею кризи, наслідки якої - як і на початку нинішньої кризи - ринки, що розвиваються, випробують на собі інфляцію і «кризисні страждання».

Нагадаємо, США планує згортати програму стимулювання економіки на тлі повідомлень про те, що країна починає виходити з рецесії. Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер заявив, що США впритул приступають до згортання заходів стимулювання економіки. Гайтнер заявив, що фінансовій системі більше не потрібна така обширна підтримка, і закликав своїх колег з інших країн вже зараз зайнятися розробкою того, як вони виходитимуть з політики антикризової підтримки.

При цьому економісти американської Національної асоціації економіки бізнесу заявляли, що економіка США не потребує реалізації другого пакету фінансових стимул-реакцій, а уряд натомість повинен скоротити витрати протягом наступних двох років.

За матеріалами: «Главред»


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.