Новости Экономика спбензин

Ціни на бензин мають бути нижчими мінімум на 20%

base article image

Роздрібні ціни на бензин мають бути щонайменше на 20% нижчими за ті, що склалися сьогодні на внутрішньому ринку.

Таку думку висловили експерти Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату Президента, йдеться в повідомленні головної служби інформаційної політики СП.

Згідно з повідомленням, попри те, що світові ціни на нафту сьогодні на 40% нижчі за минулорічні показники, за останній рік роздрібні ціни на нафтопродукти в Україні виросли на 21%.

При цьому експерти СП нагадали, що нафта власного видобутку реалізується сьогодні на аукціонах за цінами значно нижчими від світових. Так, на останньому аукціоні ціна на нафту була майже втричі нижчою, ніж за аналогічний період 2008 року. При цьому якщо в липні ціна імпортної нафти становила в середньому 3434,9 грн./т, то ціна нафти власного видобутку, реалізованої в цей період на аукціоні становила 1283 грн./т.

«Значною мірою ціна, яка склалася на ринку нафтопродуктів, зумовлена непрозорістю формування ціни на нафту внутрішнього видобутку, відсутністю альтернативних джерел постачання в Україну нафти і ринкових механізмів регулювання в цій сфері», - наголошується в повідомленні СП.

За матеріалами: Головна служба інформаційної політики Секретаріату Президента

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.