Новости Экономика сахардефицит

Влітку-восени 2010 року на українців чекає дефіцит цукру

base article image

Дефіцит цукру в Україні в другій половині 2009/10 маркетингового року (МР, починається 1 вересня) може скласти мінімум 300 тис. тонн.

Такий прогноз зробило Міністерство економіки України.

У пояснювальній записці до проекту поправок до порядку розподілу тарифної квоти на ввезення до України цукру-сирцю з тростини, Мінекономіки оцінило наявні залишки цукру на внутрішньому ринку на 1 вересня в 0,6 млн тонн, що майже в 1,6 рази менше, ніж рік тому.

"За оцінками Мінагрополітіки, в поточному 2009/10 МР виробництво цукру з українського цукрового буряка складе 15 млн тонн при потребі внутрішнього ринку близько 2 млн тонн", - йдеться в документі.

Мінекономіки відзначило, що через відсутність обігових коштів для здійснення авансових платежів за енергоресурси виробництво цукру в поточному сезоні може бути навіть менше за 1,5 млн тонн.

Міністерство зауважило, що ситуація ускладнюється ще і дефіцитом цукру на світових ринках, характерним для цього сезону. У зв'язку з цим ціна на нього з початку року виросла вже вдвічі (до $496 за тонну в Нью-Йорку і $558 за тонну в Лондоні) і, за оцінками аналітиків, ще не досягла максимуму.

У зв'язку з цим Мінекономіки запропонувало внести поправки до ладу розподілу тарифної квоти на ввезення до України цукру-сирцю з тростини, які б дозволили почати розподіл тарифної квоти і видачу ліцензій.

Згідно з ними, 80% квот дістанеться країнам, що постачали цю продукцію на вітчизняний ринок в 2001, 2003 і 2004 роках, а 20% - новим країнам-постачальникам.

Як повідомлялося, Україна зобов'язалася перед Світовою організацією торгівлі ввести квоту на щорічне пільгове ввезення в країну 260 тис. тонн тростяного цукру-сирцю.

За матеріалами: Дело

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.