Новости Экономика нбувалюта

Національний банк України з початку вересня продав більше $1 мільярда.

base article image

Національний банк України з початку вересня продав більше $1,15 мільярда.

Про це повідомив голова Ради НБУ Петро Порошенко на конференції у вівторок.

За його словами, з цієї суми $450 млн. були продані на аукціонах.

Голова Ради Нацбанку зазначив, що поточний розмір золотовалютних резервів країни все ще перевищує $28 млрд. (на початок вересня - $28,9 млрд.) не дивлячись на продаж істотних обсягів валюти.

У серпні інтервенції НБУ на підтримку гривні склали $0,87 млрд., у липні - $1,12 млрд. і в червні - $0,69 млрд.

За його словами, економічні підстави для високого коливання курсу гривні відсутні: цінова ситуація з основних продуктів українського експорту дозволяє прогнозувати за підсумками 2009 року позитивне значення сальдо платіжного балансу країни.

П. Порошенко підкреслив, що український експорт зростає в результаті збільшення зовнішнього попиту на сільськогосподарську та металургійну продукцію.

Крім того він зазначив, що тиск на курс гривні з боку зовнішніх боргів істотно знизився.

Голова Ради НБУ нагадав, що суверенні і квазісуверенні борги України своєчасно погашаються: на середу заплановано погашення зовнішніх зобов'язань державним “Укрексімбанком”, який має у своєму розпорядженні кошти для розрахунків.

«У нас залишається, фактично, єдина велика виплата - це борг “Нафтогазу”. Урядом та компанією застосовуються відповідні заходи для забезпечення його реструктуризації», - додав П. Порошенко.

У той же час він визнав, що істотний вплив на курсову динаміку має жорсткість монетарної політики Нацбанку.

«З першого вересня Нацбанк проводить набагато більш жорстку монетарну політику. Ми майже не випускали гроші в обіг: жоден банк не був рефінансований, не були монетизовані цінні папери уряду», - сказав голова Ради НБУ.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна».

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.