Новости Экономика правительствоцены

Уряд хоче регулювати ціни на товари

base article image

Уряд пропонує ввести державне регулювання ціноутворення на окремі категорії товарів, а також законодавчо закріпити регулювання цін на експортно-імпортні товари. Зокрема, пропонується ввести держрегулювання цін на товари, що впливають на загальний рівень і динаміку цін, і товари істотної соціальної значимості.

Про це йдеться в урядовому законопроекті, що опубліковано на сайті Верховної Ради.

"Порядок формування регульованих цін і калькуляція собівартості відповідних товарів визначається Кабінетом міністрів, крім товарів, що виробляються суб'єктами природних монополій", - йдеться у тексті документа.

Відповідно до проекту закону, регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими.

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, що впроваджують регуляцію цін на товари на рівні нижче економічно обґрунтованого, що унеможливлює одержання прибутку, за законопроектом, зобов'язані надати суб'єктам ведення господарства дотацію відповідно до законодавства.

Крім того, законопроект передбачає, що під час проведення експортних (імпортних) операцій у розрахунках з іноземними суб'єктами ведення господарства застосовуються ціни, що формуються відповідно до цін і умов світового ринку товарів або індикативних цін (у випадку їхнього впровадження).

У той же час індикативні ціни відповідають цінам, що склалися або складаються на ринку експорту (імпорту) на момент проведення експортної (імпортної) операції з урахуванням умов постачання і здійснення розрахунків, визначених відповідно до законодавства України.

У пояснювальній записці уточнюється, що прийняття закону обумовлене необхідністю врегулювання питань порядку формування, встановлення і застосування цін фізичними особами-підприємцями, що займають значний сегмент економіки країни.

Прийняття проекту закону також обумовлено необхідністю визначення основних принципів реалізації цінової політики, ціноутворення і держконтролю за цінами в країні, сприяння ефективному захисту економічної конкуренції й удосконаленню держрегуляції діяльності природних монополій.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна» .

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.