Новости Экономика правительствоцены

Уряд попросив Верховну Раду врегулювати ціни на соціально значущі товари

base article image

Кабінет міністрів запропонував ухвалити закон, що посилює регулювання цін на соціально значущі товари.

Відповідний проект закону №5152 оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Якщо парламент ухвалить документ, Кабінет міністрів отримає право встановлювати мораторій на підвищення цін і розширить можливості із контролю над діяльністю виробників. За порушення закону на підприємців чекають фінансові санкції, судові позови і позапланові перевірки.

Новий документ містить механізми державного регулювання цін на товари «з істотною соціальною значущістю» і товари, які «впливають на загальний рівень цін». Кабмін не зможе контролювати ціни на товари суб'єктів природних монополій або товари, вартість яких регулюється органами місцевого самоврядування.

При регулюванні цін на соціально значущі товари уряд обіцяє бізнесу встановлювати їх на економічно обґрунтованому рівні. Тобто вартість продукції повинна покривати витрати на її виробництво, реалізацію і передбачати отримання прибутку. Для цього уряд планує затвердити порядок розрахунку собівартості соціально значущих товарів.

Проектом закону також пропонується закріпити принципи регулювання, які записані в урядових ухвалах, - фіксовані, максимальні і мінімальні ціни на товари, граничні рівні торгової надбавки і рентабельності.

Держінспекція із регулювання цін зможе підсилити контроль над ціноутворенням. Інспектори зможуть проводити позапланові перевірки бухгалтерської та юридичної документації підприємств і викликати підприємців для пояснень у разі порушення ними цінових обмежень. В цьому випадку підприємець буде зобов'язаний заплатити до державного бюджету різницю між фактичним доходом від продажу продукції і потенційною виручкою зі встановлених державою цін. Додатково бізнес буде вимушений сплачувати штраф в двократному розмірі необґрунтованої виручки.

У разі необґрунтованого підвищення тарифів ЖКГ комунальні підприємства будуть повинні повернути переплату споживачам. Якщо підприємства проігнорують фінансові санкції, Держцінінспекція зможе стягнути їх через суд.

За матеріалами «Коммерсант-Украина»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.