Новости Экономика валютаевро

Експерти пропонують надати євро статус другої національної валюти

base article image

Україна, задекларувавши курс на ЄС, повинна розглянути можливість використання євро у вільному грошову обігу в країні паралельно з українською національною валютою.

Таку думку висловили експерти Інституту трансформації суспільства під час круглого столу, передав кореспондент ГолосUA

Зокрема, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін переконаний, що «аби гривня остаточно не перетворилась на ерзац-валюту, а банківська система не зазнала краху, необхідно запровадити в Україні політику «Currency board» (валютного комітету), прив'язавши гривню до спеціальних прав запозичень (SDR) - безготівкової розрахункової грошової одиниці МВФ. До валютного кошика (SDR) включаються долар, євро, японська йєна та британський фунт стерлінгів».

«Найважливішим завданням, вирішення якого послабить фінансово-економічну кризу в Україні, має стати формування ефективного механізму забезпечення стабільної грошово-банківської системи, а саме стійка національна грошова одиниця», - наголосили експерти.

Водночас, представники Інституту наголосили, що для централізації банківського капіталу в Україні необхідно залучити для усіх банків нових ефективних власників, як українських так і закордонних, наприклад з Норвегії, Данії, Фінляндії, Швейцарії, Люксембургу тощо.

О.Оснач

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.