Новости Экономика реформиэкономика

Експерт: країни Східної Європи та Центральної Азії стали світовими лідерами з впровадження економічних реформ

base article image

Регіон Східної Європи і Центральної Азії входить до числа світових лідерів в реформуванні вже шостий рік поспіль. При цьому активність реформ в регіоні все більше зміщується на Схід. Про це в коментарі «Дзеркалу тижня» заявила один з авторів доповіді «Ведення бізнесу-2010» (Doing Business-2010) групи Світового банку Світлана Багаудінова.

За її словами, найбільш послідовними реформаторами сьогодні є Білорусь, Киргизстан, Македонія і Албанія, де реформи в кількох сферах проводяться вже третій рік поспіль. Прискорили темпи реформування також Таджикистан, Казахстан, Чорногорія і Молдова.

«Білорусь входить до числа найактивніших реформаторів у світі другий рік поспіль. Заснувавши єдине вікно з реєстрації підприємства, Мінськ реалізував одну з найяскравіших своїх реформ і посідає зараз за легкістю і простотою цієї процедури сьоме місце в загальносвітовому рейтингу (Україна — 134-е. — Ред.)», — відзначає експерт.

Подібні реформи, за її словами, пройшли в Киргизстані і Таджикистані.

Крім того, вона відзначає, що значна увага в Східноєвропейському і Центральноазіатському регіоні була приділена спрощенню і здешевленню отримання будівельних дозволів.

«Сформована ще за радянських часів складна і заплутана процедура після розпаду СРСР у багатьох країнах ще додатково ускладнилася. Щоб розв’язати цю проблему, у Киргизстані, наприклад, було створено єдине вікно з одержання будівельних дозволів, завдяки чому процедура погоджень скоротилася відразу на кілька тижнів. У Білорусі одержання цілої низки дозволів теж було об’єднано, що привело до значного зниження витрат часу», — пояснює вона.

Ще однією з найбільш популярних сфер реформування виявилося оподаткування: з червня 2008-го по травень 2009-го в країнах Східної Європи і Центральної Азії було реалізовано десять реформ, що відносяться до податкової сфери.

«Однією з головних причин таких високих показників у реформуванні є антикризові заходи, які здійснюють уряди більшості країн. Привертає до себе увагу те, що відбувається досить свідома підтримка саме дрібного і середнього підприємництва», — відзначила Багаудінова, коментуючи досягнення рекордного рівня реформ нормативно-правового регулювання бізнес-середовища в 2009 році.


Нагадаємо, що згідно даного дослідження, у сфері реформування спрощення і здешевлення отримання будівельних дозволів і оподаткування Україна опинилася в трійці тих, хто замикає загальносвітовий рейтинг, зайнявши 181-е місце (на 182-му — Росія, 183-му — Ерітрея).

Що ж до податкового тягаря, то важчим, ніж в Україні, він є у Венесуелі і в Білорусі. Водночас українським компаніям доводиться здійснювати 147 податкових платежів на рік (найгірший показник серед 183 країн), тоді як в Білорусі відповідні показники складають 107 платежів.

За матеріалами: "Дзеркало тижня" 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.