Новости Экономика каскострахование

Відтепер у вартість страховки не входитиме фізичне зношення автомобіля

base article image

Новацію запровадили Міністерство юстиції і Фонд держмайна України. Тож страховикам доведеться виплачувати по полісах КАСКО і Автоцивілки стільки, скільки нарахує СТО.
 
Раніше, якщо автомобілю було більше 2-х років, у разі страхового випадку за зношення із компенсації вираховували близько третини його вартості. Тепер для авто, виготовленого в СНД і старішого за 5 років або імпортного і не молодшого 7-ми, страхову суму виплачуватимуть повністю.

За словами директора Департаменту експертного забезпечення правосуддя Мін'юсту Людмили Головченко, ця методика спрямована на удосконалення і відповідність чинному законодавству, зокрема статті 1192 Цивільного кодексу України, де йде мова про повне відшкодування матеріальних збитків, заподіяних власнику автомобіля.
 
Страховики ж кажуть, що у їхній галузі і так не все гаразд, тож новація для їхнього бізнесу нічого не змінить. За даними Ліги страхових організацій України, з початку року компанії виплатили більше мільярда гривень компенсації за страховими випадками на дорозі, а збитковість автострахування перевищує 120%.

Водночас страховики зауважують - з початку року полісів КАСКО продали на третину менше, ніж протягом відповідного періоду минулого року. В той час як падіння обсягів страхового ринку вцілому було вдвічі меншим.

За матеріалами: «канал 24»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.