Новости Экономика горілкаакциз

Виробництво горілки скоротилось на 60%

base article image

Виробництво горілки в Україні знизилось на 60%.

Про це заявив директор асоціації «Укрводка» Іван Жолнер.

Він зауважив, що за 8 місяців 2009 року підприємствами горілчаної галузі вироблено лікеро-горілчаної продукції на 8% менше, ніж за відповідний період 2008 року. Тим часом, за словами Жолнера, уже в липні-серпні зафіксовано зниження обсягів виробництва майже на 60%. У першому півріччі горілку виробляло 61 підприємство, а в серпні – тільки 35.

«Загальновідомим є факт простою в цей період практично всіх виробників галузі через відсутність попиту на продукт за такою вартістю», - зазначив генеральний директор ТОВ "Альтера груп" О.Жугін (виробництво й дистрибуція лікеро-горілчаних напоїв: ТМ "PULSE", "Артемівська", "Білий налив").

Керівники лікеро-горілчаних компаній заявили, що чергове підвищення акцизів на алкоголь загрожує повним розвалом галузі.

Зокрема, директор із правових питань ЛВЗ «Хортиця» Геннадій Васюков заявив: «Якщо акцизи підвищать цього року ще раз, вже до кінця року ми зіткнемося з повною тінізацією ринку». При цьому він зазначив, що банки перестали кредитувати галузь. Відкрити нову кредитну лінію, за його словами, зараз практично неможливо, при цьому мета кредитування не така важлива.  

А керівники банків тим часом відмовляються коментувати питання кредитування й заборгованості алкогольних компаній.

Банки можуть стати каталізатором банкрутств найбільших алкогольних виробників. Збільшені платежі за акцизами поставлять під питання обслуговування кредитів горілчаними компаніями. Наразі банки, страхуючи ризики, значно підвищили свої вимоги до виробників – більш ніж на 50% збільшили ставки кредитування, посилили вимоги до застав. Крім того, скоротилася кількість банків, здатних кредитувати великий бізнес.

З 1 липня 2009 року акцизну ставку на спирт підвищено з 21,5 грн. до 34 грн. за 1 літр. До кінця року ставка акцизу на 100% спирт може зрости до 50 грн. за 1 літр. "Ми пропонували підвищити соціальні стандарти, збільшивши акцизи на сигарети, горілку та інші "шмурдяки". Ми могли б додатково отримати в 2009 році 6 млрд. грн. і направити їх на підвищення прожиткового мінімуму, пенсій та зарплат", - заявив заступник голови Бюджетного комітету Олег Ляшко.

За матеріалами: Инвестгазета


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.