Новости Экономика нацбанквалюта

В Україні бракує іноземної валюти

base article image

Національний банк України заявив про дефіцит іноземної валюти в Україні.

За даними НБУ, така ситуація обумовлена збільшенням середньоденних платежів за імпортними контрактами при одночасному скороченні експортних вступів.

Регулювальник відзначив при цьому, що за існуючих умов з початку місяця курс гривні щодо долара США на міжбанківському ринку знизився на 2,1% (до 8,3221 грн. за долар).

Також в повідомленні банку говориться, що НБУ продовжував проведення валютних аукціонів для задоволення потреб клієнтів банків - фізосіб для погашення ними заборгованості по банківських кредитах в іноземній валюті.

Так, з початку місяця на цих аукціонах було продано $202 млн, майже 3 млн швейцарських франків і 1,1 млрд євро. При цьому задовольнялися всі належним чином оформлені і подані заявки.

Крім того, як повідомив Нацбанк, з початку місяця також було проведено чотири валютних аукціони з продажу іноземної валюти без обмежень мети її покупки. Спільний обсяг цих аукціонів склав $287,3 млн.

В той же час, згідно з повідомленням, на готівковому сегменті валютного ринку з початку вересня чистий попит на іноземну готівку був на $163,2 млн (у еквіваленті) менше, ніж у відповідному періоді серпня.

За матеріалами: Кореспондент

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.