Новости Экономика нбубанки

Банки отримають від НБУ відсотки за своїми резервами

base article image

Національний банк України прийняв рішення платити банкам відсотки за використання їх обов'язкових резервів, розміщених на спеціальному рахунку в НБУ.

Про це говориться у постанові № 512, що набуде чинності 2 жовтня.

Так, 3 серпня фінустанови перевели в НБУ 40% своїх резервів, сформованих за останній звітний місяць. З 10 вересня НБУ збільшив цю норму до 50%.

«По залишках засобів обов'язкових резервів, які перераховані банками на окремий рахунок в центробанк, НБУ нараховує відсотки у встановленому ним порядку за умови дотримання банком порядку формування і збереження обов'язкових резервів», - говориться в документі.

Як пояснили в НБУ, це нововведення пояснюють впровадженням в Україні світових стандартів резервування.

«В світі існують різні практики, і центробанки нараховують відсотки за резерви, тому що банки не можуть користуватися цими засобами», - зазначив директор дирекції НБУ з банківського регулюванню і нагляду Василь Пасічник.

За словами джерела в НБУ, розмір ставки буде визначений окремою постановою: «Правлінню будуть запропоновані різні варіанти. У багатьох країнах є плата за обов'язкове резервування. Відсоток зазвичай нараховується у розмірі ключової ставки, за якою центробанк рефінансує або привертає гроші на ринку. Як правило, це 0,5-1%».

Розмір ставки буде єдиним для всіх банків.

Облікова ставка НБУ з 12 серпня знижена з 11% до 10,25%. При цьому депозитні сертифікати на два-три місяці Нацбанк зараз розміщує під 8-10% річних. На 10 вересня банки перерахували в НБУ 5,5 млрд грн обов'язкових резервів. Якщо регулятор вирішить виплачувати відсотки на резерви у розмірі облікової ставки, то йому доведеться платити кредитним установам щомісячно до 46 млн грн. При ставці до 1% процентні витрати НБУ зменшаться в 10 разів.

За матеріалами «Коммерсант-Украина» .

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.