Новости Экономика мвдкриминал

На Рівненщині ліквідували конвертаційний центр, який "відмив" понад 135 мільйонів гривень

base article image

Працівники УБОЗ УМВС України в Рівненській області затримали трьох учасників стійкого злочинного угрупування, які впродовж 2006-2008 років створили низку фіктивних підприємств, чим завдали збитків державі на суму понад 22 мільйона гривень.  

Про це повідомили у прес-службі МВС.

Головним у злочинній групі був 32-річний мешканець Рівненської області, він же був заступником директора в кожній із фіктивних фірм. Молодий чоловік самостійно розробляв план спільних злочинних дій, координував всіх співучасників, безпосередньо брав участь у створенні та придбанні суб’єктів підприємницької діяльності, їх державній реєстрації на підставних осіб, відкритті розрахункових рахунків в банківських установах, забезпечував ведення бухгалтерського обліку фіктивних підприємств для прикриття незаконної діяльності з конвертації безготівкових коштів у готівку.

За свої послуги від замовників конвертації зловмисники отримували два відсотка від проконвертованої суми. Клієнтів, які бажали незаконно перевести безготівкові кошти у готівку та ухилитися від сплати податків, виявилося майже триста. Для них було переведено у готівку понад 135 мільйонів гривень, водночас учасники злочинної групи ще й привласнили майже 100 мільйонів безготівкових коштів. Серед клієнтів «конверта» були й ті суб’єкти підприємницької діяльності, які стали переможцями тендерних програм та через фіктивні фірми провели безготівкові розрахунки на суму майже десять мільйонів гривень бюджетних коштів.  

Наразі кримінальна справа, порушена стосовно всіх учасників угрупування, направлена до суду. Кожному вже обрано міру запобіжного заходу, двоє з них перебувають під вартою.


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.