Новости Экономика кризиснедвижимость

Через кризу в Україні пустує кожен п'ятий офіс

base article image

Через кризу та зниження попиту на комерційну нерухомість в Україні в цілому по ринку пустує 15-21% бізнес-центрів. Тобто з понад 1 млн. квадратних метрів офісної нерухомості пустують 200 тис. кв.м.

Такі цифри навела міжнародна консалтингова компанія Colliers International.

Рівень вакантності офісних площ практично не змінюється.

"Основний попит на професійні офісні приміщення, як і колись, формується внаслідок переїзду як великих гравців, метою яких є консолідація своїх структурних підрозділів в одному місці, так і дрібних, які використовують можливість оренди дрібних площ у професійних бізнес-центрах за доступними цінами", - заявила директор з маркетингу девелоперської компанії "Аврора Девелопмент" Наталя Долгова.

Розвиток ринку офісної нерухомості в Києві експерти пов'язують із динамікою макроекономічних показників і швидкістю виходу України із кризи.

"За оптимістичними прогнозами зростання ринку можна чекати не раніше кінця першого півріччя 2010 року за відсутності політичних катаклізмів в Україні. За песимістичними – початок підйому слід очікувати не раніше кінця 2010 р – початку 2011 р", - заявила Долгова.

Що стосується орендних ставок, то в Colliers International прогнозують, що до кінця року вони або збережуться на поточному рівні, або знизяться на 10-15%. Мінімальними будуть ставки в нових бізнес-центрах, а також в об'єктах з високою вакантністю офісних площ.

За матеріалами: finance.ua

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.