Новости Экономика нафтогазреструктуризація

Реструктуризація боргів «Нафтогазу» не вплине на ціни на газ для населення

base article image

Реструктуризація боргів НАК «Нафтогаз України» не вплине на збільшення цін на газ для населення і промисловості України.

Про це заявив голова правління компанії Олега Дубина.
 
При цьому він висловив упевненість, що процес реструктуризації пройде успішно. «Це не взаємопов'язані процеси», - прокоментував можливий зв'язок між реструктуризацією боргів і збільшенням ціни на газ Олег Дубина.

При цьому, відповідаючи на запитання «ДТ» про перспективи реструктуризації єврооблігацій «Нафтогазу», Дубина висловив упевненість в тому, що реструктуризація пройде успішно і власники євробондів погодяться на запропоновані умови.

«Ми проводили зустрічі з нашими основними кредиторами, представниками восьми хедж-фондів (професійних інвестфондів) — утримувачів євробондів. І хоча вони були дуже непростими, я майже переконаний, що нашу пропозицію вони приймуть. Від деяких банків уже отримано позитивні звернення», — прокоментував він результати зустрічі з крупними утримувачами облігацій «Нафтогазу» 29—30 вересня в Лондоні.

При цьому голова правління НАКу уточнив, що власники єврооблігацій висували зустрічні умови реструктуризації, проте відмовився озвучити їхні пропозиції.

«Зустрічні умови були, але, повторюся, умови реструктуризації євробондів «Нафтогазу» будуть однаковими для всіх. Сподіваюся, до 8 жовтня більша частина власників акцій визначиться», — відзначив він.

Нагадаємо, «Нафтогаз» розпочав переговори про реструктуризацію зовнішнього боргу на загальну суму 1,6 млрд. дол.

Термін погашення за п’ятирічними єврооблігаціями, випущеними компанією у 2004 році на суму 500 млн. дол., минув 30 вересня. Люксембурзька фондова біржа, де продавали євробонди НАКу, у зв’язку з цим провела делістинг цих цінних паперів української нафтогазової компанії. Проте ніхто вголос не каже про дефолт «Нафтогазу», хоча насправді це означає обмежений дефолт. У разі успішної реструктуризації міжнародні рейтингові агентства можуть присвоїти новим цінним паперам НАКу рейтинг «суверенний». Зокрема й тому, що 30 вересня НАК «Нафтогаз України» виплатила піврічний купон за євробондами із дохідністю 8,125%.

Також 24 вересня «Нафтогаз України» запропонував власникам єврооблігацій обміняти їх на нові папери з державною (суверенною) гарантією і терміном погашення в 2014 році. Держхолдинг також пропонує збільшити купонну ставку з 8,125 до 9,5% річних. При цьому тримачі облігацій, які погодилися на реструктуризацію до 8 жовтня, зможуть обміняти 100% боргу «Нафтогазу». Тобто перші збори тримачів облігацій НАКу відбудуться 9 жовтня 2009 року.

На другому етапі реструктуризації (до 15 жовтня) обмін євробондів «Нафтогазу» здійснюватиметься вже з коефіцієнтом 0,95. Другі збори тримачів єврооблігацій призначено на 19 жовтня 2009 року в Лондоні.

За матеріалами: «Дзеркало тижня» 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.