Новости Экономика нбугривна

$532 млн. НБУ витратив у вересні 2009 року на підтримку курсу гривні

base article image

Національний банк України у вересні 2009 року витратив $532 млн. своїх резервів з обіцяного головою НБУ Володимиром Стельмахом $1 млрд. на підтримку курсу гривні до кінця року.

2 жовтня, як повідомили в НБУ, за вересень банки купили у нього $287,3 млн. на аукціонах без обмеження цілі покупки валюти. Крім того, НБУ продав банкам $240 млн., €1,1 млн. і 3 млн. швейцарських франків, щоб фізичні особи змогли гасити кредити за пільговим курсом.

Вливання валюти зменшило ажіотаж з боку населення — попит порівняно з серпнем скоротився в 1,6 раза – з $800 млн. до $500 млн. Головною причиною попиту на долар в НБУ назвали "сезонне зростання платежів за імпортними контрактами". Але банкіри, що працюють з найбільшими імпортерами, стверджують, що їх клієнти не збільшували обсяги покупки валюти. У вересні банки конвертували в гривню валюту, яку їм перераховували зарубіжні акціонери для збільшення капіталу, говорять експерти.

"Ми прагнули продавати протягом останнього тижня вересня,так само чинили ще декілька банків", - сказав на умовах анонімності директор казначейства одного з банків з іноземним капіталом.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в четвертому кварталі на вирівнювання різких стрибків курсу на міжбанківському валютному ринку у НБУ залишається всього близько $1 млрд. ресурсів. Витративши більшу суму з резервів на підтримку гривні, Нацбанк подолає нижню межу допустимого обсягу валютних резервів, обумовлену з МВФ, що може призвести до відмови або затримки з наданням четвертого транша.

За матеріалами «Коммерсант-Украина» .

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.