Новости Экономика нафтогазправительство

Уряд на 20% скоротив компенсацію витрат «Нафтогазу України» від продажу природного газу ТКЕ

base article image

Уряд на 20% скоротив компенсацію витрат «Нафтогазу України» від продажу природного газу теплокомуненерго.

Компенсуючи збитки «Нафтогазу України» від реалізації імпортного газу ТКЕ, Кабінет міністрів враховуватиме базову імпортну ціну палива 179,5 дол. за 1000 куб. м.

Про це говориться в постанові уряду №1005 від 23 вересня, опублікованому 2 жовтня.

 При цьому в I-III кварталах «Нафтогаз» купував у «Газпрому» газ за 178-360 дол. за 1000 куб. м, продаючи його ТКЕ по 872,78 грн. (близько 105 дол.). А вартість газу на IV квартал російська монополія встановила у розмірі 209 дол. за 1000 куб. м, розповіло джерело в НАК.

Таким чином, середня імпортна ціна газу для України цього року складе 228 дол. за 1000 куб. м, а Кабмін компенсує лише 77,7% різниці між покупкою і продажем газу ТКЕ, хоча до цих пір компенсував її в повному обсязі.

У Кабміні і «Нафтогазі» від коментарів відмовилися. Але джерело в уряді пояснює зменшення розміру компенсації зростанням дефіциту бюджету в IV кварталі. 2 жовтня прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що до кінця цього року вартість газу для населення підвищуватися не буде.

Перегляд формули розрахунку компенсації «Нафтогазу» призведе до збитків монополії цього року у розмірі 995,4 млн. грн., заявив перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак.

За його словами, ще 242 млн. грн. «Нафтогаз» недоотримає через введеної Кабміном в серпні нульової націнки на газ для хімічної і металургійної промисловості. Загальний же обсяг втрат монополії через ці та інші рішення Кабміну, прийняті в серпні-вересні, складе 1,73 млрд. грн. У неофіційних бесідах про збитки говорять і менеджери «Нафтогазу».

«Навряд чи це буде 1,73 млрд. грн., але до 900 млн. грн. ми можемо втратити", - сказало джерело в компанії.

Зап матеріалами «Коммерсант-Украина» .

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.