Новости Экономика одагазтарифы

Регіони вимагають «формули розрахунку тарифу»

base article image

Найбільшою проблемою регіональних бюджетів в Україні залишається невизначеність тарифів на газ для кінцевих споживачів.

Про це заявили голови обласних адміністрацій сьогодні у Секретаріаті Президента, передав кореспондент ГолосUA.

За словами голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександра Домбровського, існування формули розрахунку тарифу в залежності від вартості газу розв'язало б руки місцевим радам, а в обласних бюджетів не з'являлися б величезні дірки.

«На превеликий жаль, не дивлячись на різні дискусії регіонів й органів місцевого самоврядування, щоб була формула затвердження тарифу на тепло, яка б автоматично враховувала зміни і нових позицій або по газу, або по мінімальній заробітній платі, або по вартості електричної енергії. До сьогоднішнього дня такої формули немає. Вона не затверджена. І це не дає нам можливості динамічно реагувати на зміни», - зазначив О. Домбровський.

За його словами, питання розрахунку тарифу на опалення та постачання гарячої води є аж занадто заполітизованим. Адже саме визначення цих тарифів наразі є під юрисдикцією місцевого самоврядування, яке у свою чергу представляє різні політичні сили. А перед виборами про формування адекватних розцінок взагалі говорити не доводиться.

«Для того, щоб змінити тариф, нам потрібно рішення будь-якого органу місцевого самоврядування. Враховуючи, що вони заполітизовані, обрані за закритими постійними спискам, сьогодні, враховуючи, що всі готуються до виборів президента і до виборів місцевих рад... місцеве самоврядування нині є «великими поборниками інтересів людей», заганяючи при цьому «комуналку» через систему незбалансованих тарифів у збитковий рівень рентабельності», - пояснив голова Вінницької ОДА.

Таку ж позицію висловлює і його колега, голова Рівненської ОДА Віктор Матчук. За його словами, крайніми у підвищенні тарифів завжди залишаються регіони.

«Знаючи заздалегідь, що проблеми виникли, ми попередньо звернулися до органів місцевого самоврядування з пропозицією переглянути тарифи. Поки що слухання у виконавчих комітетах відбулося і зараз триває процедура попереднього обговорення (рішення про підвищення розцінок на тарифи) для того, щоб потім скоротити термін рішення. Але навіть при великому фізичному бажанні змінити тарифи швидко неможливо. Сформувати ціну ми не можемо, оскільки не маємо тарифу на газ. Наразі ситуацію спрогнозувати не може ніхто, оскільки голова місцевої адміністрації не може своїм розпорядженням змінити тарифи», - зазначив В. Матчук.

Він також додав, що проблем з енергопостачанням, а також розрахунками населення за електроенергію в Україні фактично немає, адже це питання лежить суто в економічній площині: тарифи встановлює НКРЕ. Саме тому наразі необхідно й питання газу деполітизувати, а визначення тарифів для населення доручити організації на кшталт НКРЕ.

Н. Виноградська.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.