Новости Экономика зарплатабюджетода

Бюджетники у регіонах залишаться без зарплати?

base article image

У місцевих бюджетах закінчуються кошти. Подекуди не вистачає на найнеобхідніше. Про це заявили керівники облдержадміністрацій на брифінгу у Секретаріаті Президента — передав кореспондент «ГолосUA».

За словами голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександра Домбровського, станом на четвертий квартал в області боргів по видатках немає. Але, внаслідок невдало спланованого державного кошторису на 2009 рік, на четвертий квартал в області грошей вже не залишилось.

«За 9 місяців 2009 року у Вінницькій області профінансовані усі захищені статті. Але це не означає, що в нас немає серйозних проблем... Видатки, які були заплановані на 4 квартал, щоб їх можна було збалансувати, ми їх переносили на 2, на 3 квартал. А тепер 4 квартал фактично по деяких бюджетних позиціях залишається не закритим. Для сільських рад, для міських рад.», - пояснив О. Домбровський.

Така ж ситуація і в його колеги — голови рівненської обласної держадміністрації Віктора Матчука. За словами начальника Рівненщини, в державних органах місцевого рівня вже немає коштів на оплату комунальних платежів.

«Стосується це не тільки нас. Це стосується в однаковій мірі і територіальних підрозділів органів центральної виконавчої влади, це стосується і міліції, і прокуратури — у них так само були перенесені видатки з 4 кварталу на 1,2,3. І яким чином зараз «закривати» 4 квартал за великим рахунком не знає ніхто. У нас, скажімо, в місцевій адміністрації закінчились гроші на телефонні розмови, закінчились гроші на відрядження», - поскаржився В. Матчук.

Чиновник звинуватив у відсутності коштів бюджет-2009. Адже, на його думку, при складанні кошторису країни, не було проведено консультацій з регіонами, а відтак і всі видатки на області заплановані не вірно.

«Тобто бюджет був від самого початку складений нераціонально. Ми про це інформували. Бюджет — 2009 був першим, який приймався без консультацій. Нам сказали, що у березні він буде переглянутий. Але ми до сих пір чекаємо того перегляду. Проблеми можна постійно відкладати, али тим відкладанням вони самі собою не вирішаться. Вони тільки загострюються. І буде рвати. Рвати постійно. В одного — в одному місці. В іншого — в іншому. Але це вже як мінне поле, хто на яку міну наступить: у когось в комунальних платежах, в іншого — по зарплаті.», - застеріг голова Рівненщини.

Н. Виноградська.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.