Новости Экономика газцены

Після виборів ціни на газ піднімуть у півтора рази?

base article image

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що ціни на газ для населення не зміняться до кінця поточного року. Про те, що буде наступного року, Тимошенко нічого не сказала. Але експерти одностайні: після виборів президента, хто б їм не став, на народ чекає ціновий шок.  

Радник прем'єра по енергетичних питаннях народний депутат Олександр Гудима пояснює, що в умовах кризи і майбутніх виборів ніхто з політиків не візьме на себе відповідальність зробити газ дорожче, навіть якщо цього вимагає економіка. А ось наступного року ціни піднімуть рази в 1,5.

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Саприкин вважає, що нинішня відстрочка подорожчання обернеться стрімким підвищенням вартості газу для населення, бюджетних організацій і підприємств теплокоммуненерго наступного року, причому, швидше за все, з другого кварталу, коли закінчаться вибори президента. «Ймовірно, підвищення буде щоквартальним, причому більш ніж на 20% щотри місяця», — прогнозує експерт.

А ось аналітик МЦПД Олександр Жолудь вважає, що навіть без символічного підвищення вартості газу до листопада нам не бачити кредиту Міжнародного валютного фонду. «Ціну піднімуть на 10%, а прем'єр-міністр пояснить, що це, мовляв, не підвищення, а коректування цін на рівень інфляції. А починаючи з другого кварталу 2010 року, підвищать в 3-4 прийоми десь на 80%», — говорить експерт.

У регіони, до речі, з Києва вже спускають «орієнтування» на наступний рік. Так, губернатор Донецької області Володимир Логвиненко сказав, що зростання цін на газ для населення і ЖКГ складе 20% щокварталу 2010 років. Через що тарифи на тепло і гарячу воду для населення піднімуть за рік на 60%.

За матеріалами: ”Сегодня”

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.