Новости Экономика шахтаметан

Компанія «Shell» хоче добувати в Україні шахтний метан

base article image

Компанія «Shell» веде переговори з українськими вуглевидобувними підприємствами про видобуток метану.

Про це заявив директор підрозділу «Shell» Патрік Ван Далі.

За його словами, йдеться про найбільших гравців на ринку. Проте, назви компаній директор не уточнив.

Водночас, директор енергетичних програм центру «Номос» Михайло Гончар відзначив, що шахтний метан може використовуватися як традиційне газове паливо після його очищення від чужорідних домішок. Імовірно, «Shell» продаватиме газ промисловим споживачам. Тим більше, що один з підрозділів компанії вже зараз займається реалізацією блакитного палива, що купується в Полтавської газонафтової компанії.

Проекти по видобутку метану «Shell» вже реалізує в інших країнах. В кінці минулого року компанія купила контрольний пакет в одному з крупних проектів Китаю. Також проходила інформація про переговори з шахтами російського Кузбасу.

В Україні в «Shell» доки немає конкретних домовленостей про співпрацю з яким-небудь українським підприємством по видобутку метану. Оскільки, за словами Патріка Ван Далі, для того, щоб проект був успішним, треба працювати на величезній території, а в Україні на відповідній площі знаходяться шахти, що належать різним власникам, що значно ускладнює реалізацію проекту.

Відповідно, реалізація проекту не стартує найближчим часом. У «Shell» розраховують на середньострокову перспективу — тобто на термін близько п'яти років.

Президент асоціації «Український вугільний союз» Віктор Вишневецький вважає, що проект по видобутку газу може бути цікавий українським шахтам.

На думку експерта, проект по видобутку метану має перспективу лише на тих шахтах, в яких багато попутного газу. Серед таких — шахта ім. Засядько «Червоноармійська-Західна» і об'єднання «Краснодонуголь».

За матеріалами: ”Дело”

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.