Новости Экономика долларвалюта

З другої половини жовтня може розпочатися сезонне подорожчання долара

base article image

З другої половини жовтня може початися сезонне подорожчання долара, проте, вище 10 грн../$1 курс не піде, однак можливі коливання й в широкому коридорі — від 8 до 9,5 грн../$1.

У жовтні-листопаді кожного року різко зростає попит на валюту — безготівкову і готівкову й супроводжується він зростанням курсу долара.

«В цьому році ми теж можемо чекати сезонного зростання попиту на валюту. Але він не буде великим, бо ні в підприємств, ні в населення немає гривні. Люди вже думають не про те, щоб купувати долари, а про поточні потреби і про формування запасів. Тому немає метушні з кошиками. Всі втомились», — розповів заступник одного з системних банків.

За його словами, сьогодні валютний ринок дуже вузький, і будь-який невеликий об'єм на покупку або продаж може розгойдати курс або вгору, або вниз. «У нас може бути курс будь-яким — від 8 до 9,5 грн../$1. Вище 10 грн../$1, думаю, не буде, бо немає гривні», — підкреслив він.

Інші експерти підтвердили цей сценарій. «Є маса чинників як вгору, так і вниз. Але яким буде підсумкове направлення, важко сказати. Абсолютно очевидно одне — нас чекають гойдалки. Ринок рухатиметься зигзагами»,— підкреслив скарбник одного з банків.

Він назвав декілька чинників які можуть збільшити пропозицію і попит. Зокрема, пропозиція може стимулювати продаж валюти експортерами або крупними банками, які отримують гроші для поповнення капіталу.

На думку експерта, аукціони на підвищення, які ввів НБУ, виявилися дуже ефективними. «Зацікавлених у спекуляціях майже не залишилося. Всі розуміють, що є крупний гравець (Нацбанк), який вийде і продасть великий об'єм за максимальною ціною. Таким чином, регулювальник тепер не заважає ринку формувати ціну, але не дає заробити на продажі доларів по високому курсу. Інша справа, що залишилося багато тих хто хоче застрахуватися від курсових втрат. Вони теж купують, але мотивація інша», — підкреслив заступник.

За матеріалами: «Экономические Известия».

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.