Новости Экономика евробизнес

Український бізнес став менше довіряти європейській валюті

base article image

Використання європейської валюти українськими компаніями для планування своєї діяльності та складання бюджетів зменшилося на 10% у порівнянні з початком цього року.

Такий висновок оприлюднив керуючий партнер компанії „Ернст енд Янг” Олексій Кредісов під час презентації результатів дослідження компанії в Україні, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, 37% компаній, які працюють в Україні, використовують українську валюту для планування своєї діяльності. „Американський долар також стає однією з основнх валют, які використовує вітчизняний бізнес при плануванні та бюджетуванні. Долар використовують 36% працюючих в Україні компаній, що на 18% більше, ніж на початку року”, – повідомив Кредісов.

При цьому, за словами експерта, європейську валюту сьогодні використовують 26% компаній, коли ще на початку року частка євро, як основної валюти для планування діяльності компаній, становила 36%.

Водночас опитані компанії продовжують висловлювати свою стурбованість стосовно девальвації гривні. „Так, більшість керівників компаній зазначили, що вони і в подальшому будуть керувати валютними ризиками упродовж всього 2009 року, зокрема через перехід на єдину валюту у роботі з контрагентами (31% опитаних), через щоденну купівлю продаж валюти(31%) та через операції хеджування ризиків (21%)”, – повідомив фахівець.

В дослідженні компанії „Ернст енд Янг” брали учать керівники 77 вітчизняних та міжнародних компаній, які працюють у різних галузях економіки: 27% - українські компанії та 73% - міжнародні. Серед іноземних компаній 46% - це транснаціональні компанії, 22% - європейські та 5% - регіональні компанії, які працюють на території СНД.

Як відомо, компанія "Ернст енд Янг" є одним із світових лідерів в області аудиту, оподаткування і права, супроводу операцій і консультування. В Україні компанія веде діяльність з 1991 року.

Є. Стеценко

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.