Новости Экономика нафтаазербайджан

Укртатнафта домовилась з Азербайджаном про довгострокові поставки каспійської нафти

base article image

Компанія "Укртатнафта" домовилася з державною нафтовою компанією Азербайджану про довгострокові поставки легкої каспійської нафти на Кременчуцький нафтопереробний завод.

Про це сьогодні повідомив голова правління компанії "Укртатнафта" Павло Овчаренко під час прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, підписані контракти передбачають постачання нафти до Кременчуцького НПЗ в щомісячному обсязі не менше 240 тис.тонн. „Це контракт не річний, він тривалий з автоматичною пролонгацією, і ми хочемо, щоб щомісячні обсяги постачань азербайджанської нафти в майбутньому збільшилися до 400 тис. тонн” – повідомив П. Овчаренко.

Згідно з підписаними контрактами, каспійська легка нафта має транспортуватися до порту м.Одеси танкерами, і після цього за допомогою Придніпровських магістральних нафтопроводів спрямовується безпосередньо до Кременчуцького НПЗ. 

„Постачання нафти до нашого НПЗ, яке на сьогоднішній день ведеться, - це максимально оптимальне постачання для „Укртатнафти”, яке дасть можливість переробляти до 500-560 тис. тон щомісяця або 6 млн. тон на рік, і, що найголовніше, дасть можливість виробляти продукцію по бензинах - відповідним стандартам „Евро-3”, а по дизельному паливу - стандартам «Евро-4” – зазначив фахівець.

П. Овчаренко також зазначив, що вже у жовтні „Укртатнафта” має намір переробити 420 тис. тонн нафти: 240 тис. тонн - азербайджанської, 80 тис. тонн - казахської та 80 тис. тонн – української нафти.

Є. Стеценко

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.