Новости Экономика ющенкокабминкредит

Президент заборонив «Укрмедпостач» брати у борг у австрійців €585 млн. під держгарантії

base article image

Президент Віктор Ющенко припинив дозвіл Кабінету Міністрів, виданого державному підприємству «Укрмедпостач» залучити 585 млн. євро у банку UniCredit Bank Austria AG (Австрія) під державні гарантії. 

Про це говориться в указі глави держави №815/2009 від 9 жовтня.

Даним указом Ющенка припинив дії постанов Кабміну №№819, 993, 1017, якими «Укрмедпостачу» дозволялося залучити 85 млн. євро і 500 млн. євро кредитних коштів у UniCredit Bank Austria під держгарантії.

Зокрема, 85 млн. євро планувалося залучити для фінансування проекту із забезпечення лікувально-профілактичних установ устаткуванням, транспортом, виробами медичного призначення, 500 млн. євро - для забезпечення транспортом медичного призначення лікувально-профілактичних установ.

Дані дії Президент аргументував, тим, що згідно закону від 26 грудня 2008 року «Про державний бюджет України на 2009 рік» встановлено, що в 2009 році державні гарантії надаються Кабміном в об’ємі не більше 37 млрд. гривень.

Станом на 5 вересня уряд надав держгарантії на 35,5 млрд. гривень.

Таким чином, даними постановами і рядом інших постанов Кабмін збільшив об’єм кредитів під державні гарантії до 52,2 млрд. гривень.

Нагадаємо, Ющенко також припинив дозвіл Кабміном Національної акціонерної компанії «Украгролізинг» (Київ) залучити кредит Експортно-імпортного банку Кореї в розмірі не більше 100 млн. доларів з метою закупівлі устаткування для молочної галузі.


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.