Новости Экономика газес

Німці переконані, що через енергонезалежність Європи постраждає Україна

base article image

Директива ЄС про безпеку енергопостачань негативно вплине на українську газотранспортну систему, вважає представник німецької газової компанії E. ON Ruhrgas AG в Україні Гільмар Енке.  

Зимова газова криза підштовхнула Євросоюз до пожвавлення робіт з розробки документу про безпеку енергопостачань, за яким країни-члени ЄС мають знайти можливість уникнути односторонньої залежності від російського газу. Гільмар Енке переконаний, що через це для України настають нелегкі часи. «Попри всі гарні якості української газотранспортної системи, ми, на жаль, бачимо, що нині діють багато факторів, які впливають на можливу долю України на ринку транзиту російського газу. Якщо у цій ситуації упустити шанс і час, то це може призвести до непоправних наслідків».

Представник німецької газової компанії впевнений, що зарадити ситуації може лише тристороннє співробітництво між Україною, Євросоюзом та Росією. Адже, за словами Гільмара Енке, дані свідчать, у поточному році споживання газу в Європі впало на 7%, уряди європейських країн диверсифікують джерела постачання енергоносіїв, а Євросоюз та Україна поки не готові втілювати конкретні проекти модернізації української газотранспортної системи.

«Ми спочатку повинні вести діалог, який призведе до певних результатів співробітництва. Зокрема, адаптації українського законодавства до європейський норм. І, що важливо, у цьому діалозі має брати участь Росія як власник газових ресурсів», - сказав представник німецької газової компанії E. ON Ruhrgas AG.

За матеріалами: «Німецька хвиля»
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.