Новости Экономика газтранзит

У разі неперегляду газових контрактів, Україна не здійснюватиме безперебійний транзит

base article image

Якщо газовий контракт з Російською Федерацією не буде переглянутий, Україна не зможе безперебійно здійснювати транзит газу у 2010-2011 році.

Про це заявив заступник глави Секретаріату Президента Богдан Соколовський на брифінгу, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, Україна просить західні країни і партнерів Європейського союзу зрозуміти, чому вона вимагає якнайшвидшого перегляду контракту, підписаного 19 січня 2009 року з РФ.

«Якщо газовий контракт не буде переглянутий, то 2010-2011 роки будуть непрогнозованими з точки зору транзиту газу», - підкреслив Соколовський.

Він наголосив, що ситуація, яка склалася, є надзвичайно небезпечною. «Якщо така ситуація статус-кво в газових контрактах збережеться, то вже наступного зимового сезону ніхто не зможе гарантувати 100%-ве виконання транзиту російського природного газу», - наголосив представник глави держави.

Він також зазначив, що минулого тижня в Україну прийшла каспійська (азербайджанська) нафта.

«Вчора каспійська нафта пішла по трубі з Одеси на Кременчук. Я нагадаю, що у 2008 році Президент України Віктор Ющенко домовився з президентом Азербайджану Алієвим про гарантовану умовну квоту для України в 5 млн тонн каспійської нафти на рік. І якими способами буде надаватися нафта — це справа комерційних і господарських об'єктів», - резюмував Б. Соколовський.

О. Каретнікова

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.