Новости Экономика жкхпроверки

Державна житлово-комунальна інспекція проведе позапланові перевірки в регіонах

base article image

Державна житлово-комунальна інспекція проведе позапланові перевірки в регіонах.

Про це повідомив міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.

"Метою перевірок перш за все є оптимізація витрат комунальних підприємств. Якщо тарифи необгрунтовані, Державна житлово-комунальна інспекція на рівні рекомендацій роз'яснюватиме місцевій владі, як скоротити енерговтрати і зробити тарифи самоокупними, - розповів О.Кучеренко, додавши, що Кабінет міністрів також розробляє проект закону про створення органу з контролю за тарифоутворенням з правом застосовувати санкції до порушників.

За словами першого заступника міністра з питань житлово-комунального господарства, голови Державної житлово-комунальної інспекції Олександра Мазурчака, перевірки насамперед проводитимуться в населених пунктах, де споживачі скаржаться на різке подоржчання комунальних тарифів.
"Надмірно високі тарифи встановлені в таких містах, як Кіровоград, Ужгород, Луганськ, Донецьк і Харків. Хоча ця проблема актуальна для всієї України. Якщо тариф перевищує собівартість послуги більш ніж на 40%, інспекція перевірить його складову. При виявленні серйозних порушень ми звернемося в прокурату з проханням відмінити подібні розпорядження місцевих властей", - відзначив О.Мазурчак.

Як наголосив О.Мазурчак, Держінспекція перевірятиме не тільки економічну складову тарифів. "Ми також перевірятимемо технічні характеристики підприємств і ступінь зношеності устаткування. З цього прогнозуватимуться реальні показники втрат і формуватимуться обгрунтовані тарифи", - заявив він.

За матеріалами «Коммерсант-Украина».

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.