Новости Экономика налоги мвф

Податкова вирішила перевести до столиці усіх великих платників податків

base article image

Державна податкова адміністрація (ДПАУ) вирішила відновити ліквідований в травні підрозділ по роботі з крупними платниками податків.

Про це заявив заступник глави ДПАУ Сергій Чекашкин.

Новий єдиний офіс по роботі з крупними платниками податків повинен запрацювати в Києві замість нинішніх десяти спеціалізованих державних податкових інспекцій (СГНІ), обслуговуючих компанії Донецькою, Дніпропетровською, Запорізькою, Київською, Луганською Миколаївської, Одеської і Харківської областей, а також Кривого Рогу і Сімферополя.

З них можуть залишитися всього два-трі регіональних підрозділи.

Ця схема буде передбачена в національному плані по поліпшенню адміністрування податків, який зараз знаходиться на стадії узгодження, сказав Чекашкин.

Створення єдиного офісу – рекомендація Міжнародного валютного фонду (МВФ), повідомило джерело в Мінфіні. Але претензіями МВФ була викликана і ліквідація в кінці травня ідентичного по функціях підрозділу – управління ДПАУ по роботі з крупними платниками.

Фахівці МВФ дивувалися, чому платники добровільно працюють із спеціальними інспекціями, а не зобов'язані робити це, як прийнято в світі. Тому до грудня ДПАУ повинна розробити критерії "крупного платника", щоб автоматично ставити компанії на облік в київському офісі.

"Серед критеріїв можуть бути чисельність штату підприємства, частка ринку, обіг. Крім того, я вважаю, що компанія-монополіст, навіть невелика, теж повинна потрапляти в категорію крупного платника", – сказало джерело.

У регіональних інспекціях стверджують, що і зараз крупні платники стають до них на облік, якщо підходять по критеріях, затвердженим ДПАУ два роки тому.
 
На думку підприємців нова централізація ускладнить їм роботу – якщо до сих пір компанії вирішували податкові питання на рівні регіональних інспекцій, то тепер – лише у Києві.

"Аби центральний офіс просто керував роботою регіональних підрозділів, навряд чи б щось змінилося. Але якщо доведеться звітувати в Києві і наш інспектор знаходитиметься там, то це створить незручності. Я взагалі не уявляю собі, як ми будемо працювати",– дивується фінансовий директор '"Славутич" Carlsberg Group' (на обліку в СГНІ Запоріжжя) Олександр Говядін.

Директор з економіки та фінансів Крюковського вагонобудівного заводу Ігор Манаєнков упевнений, що для налагодження партнерських стосунків з підприємствами ДПАУ необов'язково створювати єдиний офіс – бізнес повинен працювати в однакових умовах, а податківці – в рамках законодавства.

«Нехай повернуть в законодавче русло повернення ПДВ – і офіс не потрібний буде», - переконаний він.

За матеріалами: «Коммерсант-Украина».

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.