Новости Экономика кризисебрр

ЄБРР вважає, що у частині країн Східної Європи рецесія поступово завершується

base article image

Європейський банк реконструкції та розвитку передбачає поступове одужання частини економік країн Східної Європи, пише видання The Financial Times.

Середній рівень скорочення ВВП держав Східної Європи, зазначається у доповіді, до кінця року дорівнюватиме 6,3%. Найгірша ситуація спостерігається у Естонії, Латвії, Литві, Вірменії та Угорщині. За прогнозами ЄБРР, їх економіка до кінця року скоротиться на 10% і все ще перебуватиме у стані рецесії протягом 2010.

Водночас такі держави як Польща, Албанія, Словакія, Словенія та Казахстан можуть сподіватися на поступове покращення свого фінансового стану. Їх ВВП в середньому зросте на 2-5% наступного року.

Особливу увагу ЄБРР приділив економіці Росії, вказуючи, що до кінця року вона скоротиться не менше ніж на 8,5%, і згодом почне зростати приблизно на 3%. Однак у ЄБРР підкреслили, що не слід забувати, що економіка РФ тримається переважно на експорті природних ресурсів та кредитуванні і має досить слабку банківську систему. Ці фактори можуть завадити її прискореному одужанню.

Найсприятливіша економічна ситуація склалася у таких державах як Азейбарджан, Монголія та Узбекистан. Їх економіка у 2010 році може зрости аж на 5%.

Видання наголошує, що у доповіді ЄБРР нічого не було сказано про економічні перспективи України та Чехії.

Л. Дубенко


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.