Новости Экономика газдубина

Дубина: НАК "Нафтогаз" закачав у підземні газосховища 26,3 мільярда кубометрів газу

base article image

НАК «Нафтогаз України» закачала в підземні сховища 26,3 мільярда кубометрів природного газу, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» голова правління компанії Олег Дубина.

«99% газу в ПХГ належить НАКу. Усього 26,3 млрд. кубометрів. Можливо, закачаємо до листопада ще 1—1,5 млрд. кубометрів газу власного видобутку, якщо дозволять погодні умови. Тому що, як бачите, схоже, доведеться включати систему на відбір газу», — заявив Олег Дубина.

Він також повідомив ціну, за якою «Нафтогаз» купує газ у російського «Газпрому»

«Контрактна ціна природного газу, яка діє з 1 жовтня 2009 року на межі Україна/Росія, складає 208,12 дол. за 1000 кубометрів», — заявив Олег Дубина.

Також він повідомив, що в першому кварталі наступного року, зважаючи на подорожчання нафти, слід чекати і збільшення ціни на газ в середньому на 70-80 доларів.

В той же час зросте і тариф на транзит російського газу, заявив голова правління «Нафтогазу».

«За попередніми розрахунками, з урахуванням паливної складової газу рівень тарифу на транзит 2010 року може становити 2,68—2,7 дол. за 1000 кубометрів на 100 км.», — упевнений він.

При цьому Олег Дубина підкреслив, що НАК «Нафтогаз України» забезпечує своєчасне і повне надходження коштів за газ на рахунки «Газпрому», а звинувачення компанії в тому, що вона сприяла обвалу національної валюти – абсолютно безпідставні.

«Платимо (Газпрому – ред.) грошима. Купуємо валюту і платимо. Кажуть — НАК зірвала курс національної валюти в країні. НАК жодним чином курсу гривні зірвати не може, тому що НАК купує валюту через уповноважений банк у Нацбанку, і компанія кладе товар на склад. А товар не дає зростання курсу долара», — заявив керівник правління НАК «Нафтогаз України».

За матеріалами: "Дзеркало тижня"
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.