Новости Экономика гарантіядепозит

Банкір: ані депозит, ані кредит, ані платіж в Україні не гарантовані

base article image

Одна з головних проблем для суспільства, причому як для банкірів, так і їхніх клієнтів, — це надто слабка юридична захищеність усіх учасників фінансового ринку, вважає голова правління «Райффайзен Банку Аваль» Володимир Лавренчук.

«Для всіх сторін ніщо не гарантовано: ані депозит, ані кредит, ані платіж. Це означає, що майже всі фінансові операції є високоризикованими. Цьому явищу, яке робить надзвичайно вразливими всіх учасників фінансового ринку, слід покласти край, щоб належним чином рухатися далі», — заявив він під час круглого столу за участю провідних банкірів країни, організованого «Дзеркалом тижня».

На думку голови правління «ОТП Банку» (Україна) Дмитра Зінкова, основна проблема полягає не стільки у відсутності необхідних законодавчих актів, скільки у відсутності практики їхнього цивілізованого використання.

«Розмірковуючи про те, чому в Україні не працюють іпотечні механізми, не відчужується нерухомість, можна довго говорити про недосконалість нашого законодавства, а можна порівняти його з іншими і сказати, що в нашому законодавстві вже є багато сильних сторін. А ми їх просто не вміємо або з якихось причин не можемо використати», — констатує він.

Зінков зауважив, що в кожній з 25 областей Україні є своя виконавча система, свої судові органи і органи юстиції, а відтак у кожній області — свій керівник і свої принципи роботи.

«Поки ми не вибудуємо єдиної практики роботи на рівні країни — єдиної між банками, єдиної в одному банку і по всій країні, то, напевно, така система не працюватиме ефективно. І ми ще довго будемо ходити, як зараз, затиснутими і пониклими, тому що не почнемо кредитувати через «брудні» баланси та інші проблеми, з якими не вміємо працювати», — підкреслив банкір.

За матеріалами: "Дзеркало тижня" 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.