Новости Экономика тютюнакциз

Міжнародні експерти негативно оцінюють підвищення акцизів на тютюн в Україні

base article image

Міжнародні експерти негативно оцінюють пропозицію щодо чергового підвищення акцизу на тютюн в Україні, який передбачає підвищення відсоткової ставки акцизу на тютюнові вироби з 20 до 36%.

Іноземні експерти і в галузі охорони здоров'я, і в сфері економіки негативно оцінили такий підхід. І найперший пункт критики - пропозиція щодо підвищення саме адвалорної (відсоткової), а не фіксованої частини акцизу на сигарети.

"Підвищення фіксованої ставки є більш бажаним, аніж зростання адвалорної складової, оскільки воно знижує можливість переключення курців на інші марки сигарет або інші тютюнові вироби", - зауважив представник World Lung Foundation (Всесвітній фонд легенів) Джордж Алдей.

Погоджуються з представником фонду і спеціалісти Світового банку Айда Юреклі та Джон де Бейер, в доповіді яких офіційно заявлено: "Якщо головна мета акцизу - знизити споживання сигарет, акцент має бути зроблено на фіксованій частині акцизу".

Як повідомив народний депутат Олег Ляшко, 20 жовтня Комітет Верховної Ради з питань бюджету знову розгляне законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 р." (щодо питань регуляторної політики, з оплати комунальних послуг та участі в міжнародних миротворчих операціях).

"У вівторок ми плануємо розглянути законопроект №4707. Заплановані окремі зміни, але вони зовсім не принципові. В основному, внесемо деякі редакторські правки", - повідомив нардеп.

Законопроект №4707 прийнято в першому читанні 25 червня 2009 р. 9 жовтня 2009 р. законопроект було направлено на повторне друге читання. Перед другим читанням в законопроекті з'явилася норма, яка передбачає підвищення відсоткової ставки акцизу на тютюнові вироби з 20 до 36%. Попереднє суттєве підвищення акцизу на сигарети відбулося 1 травня 2009 р. - закон №1201-VI підвищив фіксовану частину акцизу на сигарети з фільтром з 37,5 до 60 грн. за 1 тис. шт., а відсоткову - з 16 до 20%.

За матеріалами: Українські новини

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.