Новости Экономика экспортдолг

Україна хоче експортувати товари у борг

base article image

Державне агентство по інвестиціях і інноваціях пропонує з 2010 року почати експорт українських товарів у борг під гарантії урядів країн-покупців. Відповідну програму запропоновано включити в проект держбюджету на 2010 рік.  

«Під урядові гарантії ми поставлятимемо наші товари за рубіж в борг, тим самим сприяючи просуванню наших товаровиробників. Так само в 1990-і роки товари у борг завозилися до України. Прийшов час і нам використати цей механізм», – заявила глава Держвідомства Людмила Супрун.  

Можливий об'єм таких постачань в 2010 році оцінюється в 5 млрд. доларів. Експерти вважають, що під державні гарантії країни Азії, Африки і Південної Америки могли б купувати в Україні продукцію машинобудування, транспортній авіації і будівельні послуги.  

В той же час таку схему буде важко реалізувати в умовах кризи.

«Виробникам украй необхідні оборотні кошти, і вони не готові продавати товари у борг. Їх більше турбує сьогоднішній день, а не перспективи закріпитися на нових ринках», – вважає директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин.  

Крім того, стримувати здійснення програми буде політика протекціонізму і відмови від імпорту, що проводиться більшістю країн в умовах кризи.

«Держави готові видавати гарантії під закупівлю імпортних товарів лише в крайніх випадках. Такі операції будуть рідкими – як частина великих політичних договорів», – упевнений аналітик ГИК Dragon Capital Віталій Вавріщук.

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.