Новости Экономика газроссия

Україна офіційно попросила Росію зменшити обсяг газу обов'язкового для купівлі

base article image

Голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер і голова правління НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина обговорили сьогодні в Москві питання, пов'язані з майбутнім проходженням осінньо-зимового максимуму газотранспортною системою України.

Про це повідомила прес-служба «Газпрому», подробиць переговорів не наводиться.

Україна пропонує Росії змінити обсяг газу, що купується, в контракті з «Газпромом». За даними представника президента України з міжнародних питаннях енергетичної безпеки Богдана Соколовського, в 2009 р. Україна повинна купити 40 млрд куб. м російського газу. У зв'язку з кризою потреба в газі значно зменшилася - до менше 30 млрд куб. м. На 2010 р. законтрактованого обсягу теж дуже багато.

"Нам загрожують штрафні санкції у розмірі 5,9 млрд дол. Малоймовірно, що ми зможемо це сплатити, в України немає грошей", - заявив Б.Соколовський.

Він відзначив, що російський прем'єр Володимир Путін відмовився від штрафів в усному порядку, але «Газпром» і деякі депутати Державної думи вимагають виплати штрафу. За його словами, Росія ухиляється від письмової домовленості. На думку Б.Соколовського, підвищення тарифів за транзит газу до Західної Європи до ринкового рівня дозволить Україні отримати від 3,5 млрд до 7 млрд дол.

НАК "Нафтогаз України" прогнозує споживання природного газу в Україні за період опалювального сезону 2009-2010 рр. (IV квартал - I квартал) в обсязі 37,7 млрд куб. м.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" офіційно запропонував ВАТ "Газпром" понизити базовий обсяг імпорту газу в Україну в 2010 р. з 52 млрд до 33 млрд куб. м. Про це заявляв голова управління з роботи з країнами ближнього зарубіжжя «Газпрому» Анатолій Підмишальський. За його словами, Україна пропонує понизити постачання російського газу з 52 млрд куб. м до 33 млрд куб. м, щоб у разі зниження імпорту на 20% вийти на рівень близько 27 млрд куб. м. За даними А.Підмишальського, "Нафтогаз" подав заявку на жовтень-грудень ц.р. на імпорт 14 млрд куб. м, для того, щоб вибрати передбачений контрактом обсяг 32 млрд куб. м.

Раніше перший заступник "Нафтогазу" Ігор Діденко заявляв, що компанія купить у «Газпрому» в 2009 р. близько 32 млрд куб. м газу. У 2010 р. українська сторона має намір подати запит на 33,75 млрд куб. м з тим, щоб мати можливість у разі продовження кризи використовувати 27 млрд куб. м. Крім того, "Нафтогаз України" пропонує «Газпрому» документально зафіксувати відмову від застосування штрафних санкцій за недобір газу Україною.

За матеріалами: РБК-Украина

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.