Новости Экономика президентлекарства

Українські фармацевти звернулися до Президента

base article image

Представники українських фармацевтичних бізнес-асоціацій звернулися до Президента України В. Ющенка з вимогою накласти “вето” на нещодавно прийнятий парламентом Закон “Про мораторій на підняття цін на лікарські засоби”.

Про це під час прес-конференції заявив президент Асоціації фармацевтичних виробників України Петро Багрій, передав кореспондент ГолосUA.

Він оголосив звернення, у якому, зокрема, мовиться: “Шановний пане Президенте, ми звертаємось до Вас з проханням втрутитись в ситуацію, скористатись своїм правом “вето” і зупинити дію Закону “Про мораторій на підняття цін на лікарські засоби”.

П. Багрій також наголосив, що це є вимогою абсолютно всіх фармацевтичних бізнес-асоціацій України.

“Регулювання цін на ліки надзвичайно турбує нашу галузь. Сьогодні представники абсолютно всіх фармацевтичних асоціацій України, і Аптечна асоціація, і Асоціація інноваційних ліків, Європейська бізнес- асоціація, і дистриб'юторська Асоціація України, всі українські виробники звертаються до Президента, як гаранта Конституції, з вимогою втрутитись в ситуацію і забезпечити громадянам України їхнє конституційне право на придбання ліків”, - сказав П. Багрій.  

Президент Асоціації фармацевтичних виробників України також повідомив, що вартість не тільки імпортних, а й українських ліків напряму залежить від курсу долара, який зріс за останній рік на 80%, а ціни на ліки у середньому — на 54%.

“Сировина, упаковка, обладнання, на якому виробляються українські ліки, купується за кордоном. Тобто його вартість напряму залежить від курсу долара. Протягом останнього року збільшилися витрати фармбізнесу на заробітну плату, комунальні послуги. Як бути з цими речами? Чому уряд чи Верховна Рада не прийняли рішення повернути ці всі складові собівартості лікарських засобів до рівня цін на 1 липня 2008 року?”, - наголосив він.

На думку П. Багрія, без вирішення цих проблем говорити про повернення цін на рівень 2008 року просто неможливо.

“Я переконаний, що введення мораторію на підняття цін на лікарські засоби зашкодить доступності ліків для громадян України”, - переконаний Петро Багрій.

І. Носальська
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.