Новости Экономика ебрренергія

ЄБРР позичить Україні 50 млн. євро на альтернативну енергію

base article image

Європейський банк реконструкції та розвитку готує новий проект підтримки компаній в Україні, що розробляють відновлювальні джерела енергії.
 
Головною метою нового проекту ЄБРР для України є фінансування і технічна підтримка використання відновлювальних джерел енергії та заохочення політичного діалогу для створення сприятливої атмосфери реалізації таких ініціатив. Йдеться про підтримку компаній, що працюють з усіма видами відновлювальної енергії – вітру, сонця, води та біомаси. Очікується, що ще близько 20 відсотків проекту на загальну суму 100 мільйонів євро профінансує Фонд чистих технологій Світового банку.

Світовий фонд довкілля (GEF) має надати 5,8 мільйона євро для інституційної підтримки – тобто підтримки уряду України у створенні сприятливої законодавчої атмосфери для реалізації проектів у  цій сфері, надання відповідних ресурсів для поширення інформації і координації зусиль між урядом і компаніями.

Автори проекту сподіваються, що він продемонструє потенціал розвитку відновлювальних джерел енергії в Україні. Адже проекти, які ЄБРР підтримає, будуть одними з перших у цій царині в Україні, а тому їхній успіх показав би іншим фірмам їх перспективність на українському ринку.  

Крім того, фінансування проектів розробки відновлювальних джерел енергії не є широко доступним від місцевих банків, а тому позика від ЄБРР може стати прикладом для наслідування. Також проект розрахований на передачу в Україну експертних знань і навичок щодо розвитку відновлювальних джерел енергії.  

Проект, що передбачає надання позики на суму 50 мільйонів євро, вже схвалено. Невдовзі його має остаточно затвердити правління директорів ЄБРР.

За матеріалами «Німецька хвиля»

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.