Новости Экономика правительствопредпринимателиналоги

Законопроект про скасування ринкового збору зменшить навантаження на підприємців - О.Кужель

base article image

Запропонований урядом законопроект про скасування ринкового збору зменшує навантаження на підприємців.

Про це заявила голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Олександра Кужель, повідомили ГолосUA у прес-службі Кабінету міністрів.

«Відміна ринкового збору зменшує навантаження на бізнес», - наголосила вона, акцентуючи, що при скасуванні ринкового збору додаткових податків не вводиться.

Водночас голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Оксана Продан пояснила, що скасування ринкового збору не означає одночасного введення жодних додаткових механізмів, зокрема, таких, як касові апарати.

«Як платили фіксований податок, так і буде залишатися фіксований, хто платив єдиний, той буде платити єдиний податок. Жодних змін щодо обліку чи сплати податків не буде», - зазначила О. Продан, додавши, що змінюється лише сума платежу до адміністрації ринків з вирахуванням ринкового збору.

За її словами, скасування ринкового збору є антикризовою програмою уряду щодо захисту підприємців, в чому незацікавлені власники ринків.

При цьому О. Кужель наголосила, що підприємці малого і середнього бізнесу, які працюють за спрощеною системою оподаткування, сплачуватимуть 15% штрафу за умови перевищення обсягів виручки, визначених чинним законодавством для фізичних та юридичних осіб, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Але, за її словами, це не є додатковим податком, нібито пов’язаним із скасуванням ринкового збору, як про це почали заявляти у ЗМІ.

Голова Держкомпідприємництва також повідомила, що законопроектом передбачені компенсаторні механізми, завдяки яким місцеві бюджети не втратять від скасування ринкового збору, а навпаки – почнуть отримувати вдвічі більше.

«Підприємці залишаються на існуючій сумарній системі податків, але стають соціально захищеними, і зменшується навантаження в частині ринкового збору», - зауважила вона. За її словами, при «такій новій схемі місцеві бюджети отримають надходжень щонайменше у 2 рази більше».

Як повідомляв ГолосUA, згідно з постаною №5223, Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді ужорсточити спрощену систему сплати податків. З 1 січня 2010 року платники єдиного і фіксованого податку будуть переказувати у місцеві бюджети додатковий податок з прибутку. Якщо річний дохід громадян-платників єдиного і фіксованого податків перевищуватиме 500 тис. грн. і 119 тис. грн. відповідно, вони змушені будуть платити з додаткового прибутку 15%-ий податок. Крім того, уряд планує відмінити ринковий збір.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.