Новости Экономика бензин кризис

Бензин в Україні знову подорожчає

base article image

У найближчий місяць за літр бензину А-95 українці платитимуть 8 грн.

Таку думку висловив екс-директор Департаменту з питань нафти, газу та нафтопереробної промисловості Мінпаливенерго Леонід Косянчук, передав кореспондент ГолосUA.

«8 гривень за літр бензину А-95 — це об'єктивна ціна зумовлена цьогоденними реаліями ринку», - зауважив він.

Фахівець зазначив, що на сьогодні середня ціна за літр бензину А-95 становить 7,59 грн., за дизельне пальне — 6,34 грн. А. Косянчук вважає недоцільним давати більш довгострокові прогнози. «Якби хтось міг давати справжні довгострокові прогнози по цінам на нафтопродукти, тоді б Біл Гейтс позичав би в нього гроші», - зіронізував експерт.

З ціною, спрогнозованою експертом з нафтових питань у розмірі 8 грн/1 л бензину А-95, не погоджується радник міністра палива та енергетики України Фент Ді. Він наголосив, що сьогодні немає об'єктивних підстав для підвищення роздрібної ціни на нафтопродукти.

«Стрімкого підвищення цін та дизельне паливо непотрібно. Підвищення цін на нафту, яке було помічене протягом кількох днів поспіль, не зможе суттєво вплинути на роздрібну ціну в Україні, адже для ціноутворення береться середня ціна на нафту», - зауважив фахівець.

Він повідомив, що на сьогодні ринок нафтопродуктів України залежить у першу чергу від зовнішніх факторів і не регулюється урядом. «Український ринок нафтопродуктів, на жаль, головним чином залежить від зовнішнього впливу. Міністерство палива та енергетики не має можливості впливати на ціни на бензин», - сказав експерт.

Погоджуючись із цим, Л. Косянчук висловив думку, що подібне невтручання уряду у ринок нафтопродуктів призведе лише до покращення ситуації на ринку. «Чим менше уряд регулює ціни і впливає на ринок, тим краще цей ринок працює», - наголосив він.

Ю. Жданович

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.