Новости Экономика кризисукраина

Україна перебуає на самому дні економічної кризи - експерт

base article image

Стадія економічної кризи, в якій зараз знаходиться економіка України, близька до фази «дно». Падіння реального сектора в цілому вже завершилося, проте реального стійкого зростання все ще також немає. Про це заявив начальник управління стратегічного планування ВАТ «БТА Банку» Борис Бордюг.

Експерт констатував, що в останні місяці темпи зниження обсягів виробництва в більшості секторів економіки України уповільнюються. Так, зниження індексу виробництва базових галузей економіки України, НБУ, що розраховується, у вересні 2009 року до вересня 2008 року склало 10,1% порівняно з 20,5% в серпні і 24,1% за підсумками січня—вересня 2009 року.

«На перший погляд, зазначена динаміка може свідчити про очевидний прогрес у реальному секторі економіки, водночас істотне поліпшення показників у вересні є насамперед наслідком істотного погіршення порівняльної бази, починаючи з осені 2008 року», — відзначив аналітик.

При цьому найбільш стійким до проявів кризи сектором економіки України залишається сільське господарство, констатує він. Так, темпи зростання в галузі за підсумками січня—вересня 2009 року порівняно з відповідним періодом попереднього року знов прискорилися — до 3,3%.

«Водночас головною причиною зростання в сільському господарстві залишається швидший, ніж у 2008 році, збір врожаю. Зазначений чинник обумовлює вагомі ризики того, що в IV кварталі 2009 року динаміка виробництва в сільському господарстві значно погіршиться», — підкреслив він.

В цілому, темпи зниження обсягів виробництва в промисловості у вересні 2009 року скоротилися до 18,4% порівняно з 23,3% місяцем раніше, нагадав експерт. Позитивна динаміка у вересні спостерігалася в машинобудуванні, деревообробній промисловості, виробництві коксу і продуктів нафтопереробки.

Водночас обсяги виробництва в металургії у вересні до попереднього місяця скоротилися на 7,1%. Зниження обсягів виробництва в будівництві як і раніше є значним — падіння в галузі у січні—вересні 2009 року до січня—вересня 2008 року склало 52,4%, відзначив експерт.

«Відсутність будь-яких чинників, які могли б відновити попит на продукцію будівельників обумовлюють погані перспективи для галузі як мінімум на найближчі півроку—рік», — спрогнозував він.

Крім того, він відзначив, що зниження реальних доходів населення, високе безробіття і відсутність передумов для відновлення кредитування населення банками обумовлює збереження негативного макросередовища і для сектора роздрібної торгівлі, де також погіршуються показники.
 

За матеріалами "Дзеркало тижня"
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.