Новости Экономика гривнакризис

Німецькі ЗМІ: спекулянти прогнозують гривні кризу

base article image

Криза гривні неминуча, оскільки МВФ погрожує більше не давати грошей, а Росія - газу.

Про це написало видання The Financial Times Deutschland.

"Останнім часом відносини між Києвом та МВФ суттєво погіршилися. Рік тому всі політичні сили співпрацювали із Фондом для отримання кредиту, однак сьогодні від цієї співпраці не залишилося і сліду. Минулого тижня Президент Ющенко підписав закон про підвищення соцстандартів, проти якого Фонд активно виступає і через який він може заморозити видачу кредиту, що, на думку експертів, неминуче призведе до девальвації гривні", - йдеться у публікації.

Протягом останніх років зовнішній борг України зріс до величезних розмірів, в той час як кількість валютних резервів, які могли б допомогти у разі девальвації, вдалося накопичити порівняно мало.

"Для продовження видачі кредиту МВФ може забажати аби український уряд затвердив лише профіцитний бюджет, що означатиме створення несоціального бюджету, як це відбувається, наприклад у Латвії", - відзначило The Financial Times Deutschland. - "Загалом економічна ситуація в Україні залишає бажати кращого і її чергова неспроможність оплатити поставки російського газу, що може загрожувати Європі новою російсько-українською газовою війною, змусить її рано чи пізно пристати на вимоги МВФ, який розуміє, що Київ не квапиться проводити необхідні структурні реформи".

 

Л. Дубенко

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.