Новости Экономика газукраинароссия

У 2010 році російський газ для України коштуватиме $270-290 за тис. куб. м., - експерт

base article image

Ціна російського газу для України у перших двох кварталах 2010 року складатиме $270-290 за тис. куб. м.

Про це заявив експерт з енергетичних питань Центру Разумкова Володимир Омельченко, передав кореспондент ГолосUA.

«Ціна на газ, я прогнозую, буде $270-290 за тис. куб. м. у перших двох кварталах наступного року. Це пов'язано з тим, що вже не буде 20%-ої знижки на природній газ для України», - сказав він.

За його словами, крім відсутності знижки, підвищення ціни на газ буде пов'язане з тим, що на світових ринках збільшується вартість нафти, що у свою чергу відіб'ється й на вартості газу.

Він підкреслив, що у 2010 році Україна також не зможе закачати і спожити передбачену контрактами з Росією кількість газу.

«На наступний рік Україна має спожити мінімальну річну кількість газу у 41,6 млрд. куб. м., але реально Україна закачає 33-34 млрд. куб. м. газу», - зазначив експерт.

В. Омельченко переконаний, що у поточному році недобір газу складатиме 7-8 млрд. куб. м. від мінімальної законтрактованої кількості. Проте у 2009 році Україна завдяки усним домовленостям прем'єр-міністрів України і Росії не платитиме за це штрафні санкції. У 2010 році санкції, на думку експерта, швидше за все будуть.

В. Омельченко зазначив, що загалом зрив постачань газу в Україну не загрожує.

«Росії не вигідно, щоб Україна зірвала поставки», - сказав він.

За його словами, якщо Україна не розрахується за поставки газу, буде припинений транзит й в Європу, що підірве імідж Російської Федерації. Тому, як зазначив В. Омельченко, керівництво «Газпрому» швидше за все домовлятиметься про більш розумні умови постачання газу, адже в України є також важель впливу — газотранспортна система.

К. Коваленко

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.