Новости Экономика нафтогазсекретариат

«Нафтогаз» щомісяця набирає нові борги, поглиблюючи боргову яму – Секретаріат Президента

base article image

У Секретаріаті Президента переконані, що Україна з кожним днем все більше і більше заборговує за газ.

Про це сказав повідомив уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський в ефірі програми «Велика політика» на телеканалі “Інтер”.

«Закон, що діє, забороняє на сьогоднішній день відчужувати нашу ГТС, як і будь-які інші трубопроводи. Але якщо ці кабальні контракти від 19 січня залишаться дійсними, то запевняю вас, наша ГТС навіть при існуючому законі буде фактично не українською. На сьогодні ми відібрали в Росії приблизно 19 млрд куб. м-код газу з 40, які визначені в цьому контракті на покупку-продаж. В результаті ми заплатили близько 5 млрд дол. російській стороні, з яких майже половину узяли в кредит, тобто НАК «Нафтогаз» сьогодні кожного місяця бере нові борги і заглиблює боргову яму», - відзначив він.  

За словами Богдана Соколовського, вже сьогодні за недобір з російського боку газ Україні загрожують санкції у розмірі 7,9 млрд дол., згідно з контрактами від 19 січня.

«Не може «Нафтогаз» працювати так, щоб кожного місяця платити гроші за газ російській стороні насилу і лише частково за рахунок зароблених засобів, а все інше - запозичені засоби», - сказав він.

О. Каретнікова

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.