Новости Экономика аптекигрип

Епідемія може призвести до перерозподілу фармацевтичного ринку, – голова Тернопільської облради

base article image

Комунальні аптеки через об’єктивні причини – відсутність у постачальників та виробників визначених на час епідемії грипу та ГРВІ ліків – не можуть виконати постанову Міністерства охорони здоров'я. Про це заявив голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда.

«А невиконання постанови, тобто наявності повного переліку визначених медичних препаратів та засобів, тягне за собою покарання – позбавлення ліцензії, а отже закриття аптек. Аптечні заклади не винні, що не можуть придбати усі необхідні препарати. У мене складається враження, що під благими намірами забезпечення населення ліками ховається інше – знищення мережі комунальних аптек та перерозподіл фармацевтичного ринку», – зазначив Олексій Кайда.

Як повідомили  в прес-службі Тернопільської обласної ради, представники комунальних аптек підтвердили неможливість придбання у постачальників багатьох медичних засобів, які визначені переліком у постанові МОЗ. Аптекарі звернули увагу на ще одну проблему – їх мало не щогодини перевіряють різні контролюючі органи – на день буває 5-8 перевірок.

«Я звернувся до керівництва держави, де буду просити за умов відсутності ліків на ринку зняти відповідальність за невиконання постанови з аптечних закладів. Ми також наполягатимемо на створенні державного резерву медичних препаратів, звідки б могли отримувати у разі потреби медикаменти комунальні аптеки. Обласна рада також зверне увагу на можливу руйнацію мережі комунальних аптек та проситиме також уніфікувати проведення перевірок», – зазначив Олексій Кайда.

Аптекарі області погодилися, що таке звернення потрібно направити до найвищих органів держави якомога швидше. У зверненні облради до керівництва країни міститься прохання не допустити рейдерського захоплення комунальної аптечної мережі та перерозподілу фармацевтичного ринку України.

За матеріалами ZAXID.NET 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.