Новости Экономика газемісіяющенко

Ющенко спрогнозував грошову емісію для розрахунків за газ

base article image

Для здійснення розрахунків за російський газ Україні наступного місяця доведеться провести емісію.

Про це Президент України Віктор Ющенко заявив в інтерв’ю “5 каналу».

За його словами, Україна за 10 місяців спожила газу на 4 мільярди доларів.«Окрім того, Україні нарахували 7,8 мільярди доларів штрафу за невибраний газ. Окрім цього, за Україною до кінця року є зобов’язання вибрати в Росії ще 16 мільярдів кубометрів газу. Максимум, що може спожити Україна – це, приблизно, 5 мільярдів…Тобто Україна, яка з тої січневої домовленості прем’єра, не вибрала 40% газу, заплатить у кінці року, юридично, на базі угоди, 8,5 мільярди доларів штрафу, а російська сторона, яка не здійснила прокачку до Європи чверті газу з запланованого, не заплатить Україні нічого», - відзначив Президент.

Він також підрахував збитки України за «неринковий тариф транзиту російського газу». «Ми маємо по персональній директиві прем’єра тариф 1,7 долара, що, приблизно, у 2,5 – 3 рази нижче, ніж середньостатистичний по Європі. Це 2,2 мільярда доларів ми вже недоотримали в касу «Нафтогазу», - наголосив В. Ющенко.

Водночас, він запевнив, що на Новий рік «країна буде з газом».

Нагадаємо, що 6 листопада «Нафтогаз» розрахувався з «Газпромом» за спожитий газ, не дивлячись на попередні заяви про труднощі у фінансах.

А. Береза

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.