Новости Экономика мвф газукраина

Вчасний розрахунок України за газ є результатом домовленості з МВФ – уряд

base article image

Україна змогла вчасно розрахуватися за газ у листопаді у результаті отримання коштів від Міжнародного валютного фонду за спеціальними домовленостями.

Про це заявив у ефірі «5 каналу» віце-прем’єр-міністр України Григорій Немиря, передав кореспондент Голос UA.

«Стосовно грошей, сплачених за газ – це результат домовленості з Міжнародним валютним фондом, погодженої із Президентом. За нею, частина траншів МВФ спрямовується на зовнішні зобов’язання, зокрема на розрахунки за газ», - повідомив він.

За словами Г. Немирі, у липні було досягнуто домовленості, що Нацбанк узгодить з Нафтогазом використання 18,6 мільярди гривень для вчасної сплати за газ.

«Саме тому, що Нацбанку було це заборонено, виникла напруженість у жовтні і листопаді», - наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він також повідомив, що цей механізм, короткий та ефективний, був реалізований лише завдяки використанню спеціальних прав запозичення.

«Завдяки використанню спеціальних прав запозичення існує резерв ще і на наступний місяць, наступна конвертація має відбутися вже цього тижня», - заявив Г. Немиря..

«Але для наступних розрахунків конче потрібно буде продовження такої програми співпраці з МВФ. Це ще один аргумент на користь відповідальності, а не панічних заяв», - підкреслив Григорій Немиря.

І. Носальська

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.