Новости Экономика амкуаптекицены

АМКУ порушив 72 справи проти учасників фармацевтичного ринку

base article image

Антимонопольний комітет України (АМКУ) порушив 72 справи проти учасників фармацевтичного ринку через підвищення ними цін на ліки протигрипозної групи. Про такі результати перевірок повідомив в.о. голови АМКУ Олександр Мельниченко на брифінгу.

За його словами, до проведення досліджень фармацевтичного ринку комітет був переконаний, що галузь України є конкурентноспроможною.

“В Україні є 23 тисячі аптек. Наше дослідження засвідчило, що не все так добре в цьому королівстві. Саме тому АМКУ тепер і надалі буде послідовно відслідковувати стан конкуренції цього ринку”, - сказав О. Мельниченко.

Також він зазначив, що АМКУ висунув вимогу до 1 тис. 627 аптечних мереж і оптових постачальників щодо зниження ціни на відповідні ліки до рівня, який існував на 23 жовтня 2009 року. "На сьогодні вже відбулося зниження цін в низці регіонів на цілу низку препаратів, і ми продовжуємо слідкувати за поведінкою аптечних мереж і оптових постачальників щодо виконання вимог АМКУ", - додав О.Мельниченко.
В. о. голови АМКУ повідомив, що надалі несанкціоноване підвищення цін буде каратися і суб'єктів господарювання буде притягнуто до кримінальної відповідальності.

“На кінець минулого тижня було порушено 44 кримінальні справи. Станом на вчорашній день їх уже 72. Зокрема, 4 - в Криму, 3 - у Вінниці, 8 - на Волині, 6 - у Києві, 6 - у Дніпропетровську” , - повідомив він.

О. Мельниченко також наголосив, що порушено справу стосовно деяких управлінь охорони здоров”я. “Це Хмельницька, Івано-Франківська, Рівненська, Полтавська області. Це ті управління охорони здоров'я, які не здійснили належних заходів для підготовки до ситуації, яка склалась на аптечному ринку”, - пояснив в.о голови АМКУ.

О. Каретнікова

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.