Новости Экономика правительствогаз

Єдиний вихід для уряду оплатити російський газ — емісія — експерт

base article image

Уряд сьогодні немає фінансового ресурсу для оплати російського газу, а тому єдиний вихід для нього — це емісія, або кредити.

Про це сказав політолог Андрій Єрмолаєв в інтерв`ю кореспонденту ГолосUA.

“Кошти на сплату газу можна отримати за рахунок емісійної політики з ресурсів Національного банку. До речі, російські політики досить відверто натякають на те, що Україна повинна розраховуватись, маючи певні валютні резерви у НБУ. Ще одне джерело фінансування Нафтогазу – зовнішні ресурси, які можна використовувати через механізм перекредитування.

Політолог наголосив, що постійний розрахунок за кредитні кошти і покриття боргів за рахунок інших боргів призведе до падіння і “Нафтогазу”, і Національного Банку.

“Зрештою, є якась крайня межа тієї фінансової боргової піраміди, яка будується зараз, бо коли вона впаде, не витримавши навантажень, то накриє і “Нафтогаз” і Нацбанк. Для енергетичної політики на майбутнє - це шлях в нікуди. Це політика тимчасових урядів, які вирішують проблеми лише з сьогодні на завтра. А для того, щоб встановити нормальні відносини з Росією, потрібні ресурси, які забезпечуватимуться працюючою економікою. Сьогодні таких ресурсів немає — підкреслив експерт.

О. Каретнікова.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.