Новости Экономика инфляциякурс

Інфляція набагато краща за коливання курсу - експерт

base article image

В умовах, коли Україна загрузла в боргах, а новими кредитами перекривають старі — інфляція набагато краще ніж коливання курсу.

Про це сказав заступник директора Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України Валерій Новицький в інтерв`ю кореспонденту ГолосUA.

“Як тільки Україна отримує транш МВФ, починається коливання курсу. Саме кошти МВФ, якщо це стабілізаційні кошти, отримують для того, щоб не було коливань. Але інфляція набагато менше зло, ніж коливання курсу, коли ніхто не вірить в те, що гривня прогнозована валюта і можна розраховувати на якийсь прибуток, дивіденди від інвестицій у виробництво. Адже найгірше те, що у наших виробників немає впевненості, що треба вкладати гроші і отримувати зиск”, - сказав він.

На думку експерта головна проблема України полягає в тому, що у нас немає прозорості, довіри до уряду та Національного банку України.

“Найгірше те, що в Україні відсутні ті інструменти, які використовують передові країни світу, що будують інституційну економіку”, - підсумував він.

О. Каретнікова

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.