Новости Экономика банкликвидация

В Україні ліквідують ще один крупний банк?

base article image

До кінця листопада тимчасовий адміністратор «Трансбанку» подасть в Національний банк пропозицію про ліквідацію банку.

Про це повідомив тимчасовий адміністратор «Трансбанку» Олександр Андрійчук.

«На жаль, інвестор в особі малого колективного підприємства «Цілитель» грошей в банк не дав, і я готовий до кінця місяця подавати в НБУ пропозицію про ліквідацію Трансбанка», — заявив він.

Тимчасова адміністрація в «Трансбанку» працює більше 8 місяців. За цей час банку вдалося привернути потенційного інвестора — мале колективне підприємство «Цілитель», яке належить одеському бізнесменові Віталієві Чернову. 8 вересня тимчасовий адміністратор і потенційний інвестор — компанія «Цілитель» — затвердили програму фінансового оздоровлення «Трансбанку» в НБУ. Тоді інвестор зобов'язався до 1 жовтня заплатити в банк частину від запланованих інвестицій (550 млн. грн.).

«Проте «Цілитель» ні копійки грошей в банк так і не дав. Гроші вони не заводять, а останній тиждень вони взагалі перестали вести переговори зі мною», — наголосив тимчасовий адміністратор.

На початку вересня НБУ на 3 місяці продовжив «Трансбанку» мораторій на задоволення прав вимог кредиторів. Термін продовженого мораторію закінчується 2 грудня, після чого Нацбанку доведеться ухвалювати остаточно рішення по цій фінустанові.

«Скоро у нас закінчується мораторій, і підстав його продовжувати я не бачу. Підставою може бути тільки наявність інвестора, а його, на жаль, немає», — констатував О. Андрійчук.

НБУ по цьому питанню поки-що думає.

«По «Трансбанку» є три варіанти: інвестор, ліквідація або передача активів і пасивів в інший банк», — зазначив начальник управління кризового менеджменту НБУ Юрій Петров.

«При цьому єдина цінна застава «Трансбанку» — акції телекомпанії «Тоніс», решту застав з банку вивели», — говорить джерело, близьке до керівництва банку.

«Трансбанку» заборгували більше 700 млн. грн. 73 компанії. Боржниками є компанія «Медіа Дім», інвестиційно-будівельна компанія «Столиця», компанії «ВОК-Девелопмент», «ДКД-04», «Древадельпроект-747», «Ведекон інжиніринг», «КУА «вок-Інвестмент», «Екоїл», «Майстер Центр», «Наталіка», «Артекс плюс», «Будальянс Плюс».

За матеріалами: «Дело»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.